Alert Finansowy

Z polisą na narty

31 grudnia
10:35 2009

Chcesz odpocząć i planujesz zimowy wyjazd na narty lub snowboard? Sprzęt przygotowany, domek zarezerwowany, jednym słowem wszystko masz już dopięte na ostatni guzik? Czy, aby na pewno? Zobacz, na co jeszcze zwrócił uwagę nasz Alertowicz Frank!

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

„Przed świętami wybrałem się za znajomymi na narty w Alpy. Niestety, mojemu koledze przydarzył się nieszczęśliwy wypadek na stoku – złamał lewą nogę. Został przewieziony do szpitala, gdzie poskładali mu nogę i założyli gips. Okazało się jednak, że musi za wszystko zapłacić z własnej kieszeni, ponieważ jego ubezpieczenie podróżne tego nie pokrywa! Po tym zdarzeniu przed każdym wyjazdem na pewno wykupię odpowiednią polisę pokrywającą również tego rodzaju wypadki. Teraz już wiem, że pod żadnym pozorem nie można o tym zapomnieć! – przestrzega Frank.

Ubezpieczenie narciarskie to nieodłączny element wyjazdu w góry. Bardzo nierozsądne jest pominięcie go przy planowaniu wyjazdu. Wybór ubezpieczenia to poważna sprawa – dobrze dobrane ubezpieczenie uchroni nas od ponoszenia wysokich, czasem nawet kilkunastotysięcznych kosztów.

Wybór jest duży. Większość firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie tradycyjne ubezpieczenia podróżne oraz ubezpieczenia dotyczące uprawiania sportów, z rozróżnieniem na amatorskie i wyczynowe. W pierwszym sytuacji  zapewne zapłacimy niższą składkę, ale ubezpieczenie nie pokryje wydatków związanych z wypadkiem na stoku.

Bardzo ważna jest dokładna analiza ogólnych warunków ubezpieczenia, ze zwróceniem szczególnej uwagi na wyłączenia i wymogi stosowane przez ubezpieczycieli.

W przypadku ubezpieczeń od kradzieży sprzętu narciarskiego stawiane są również twarde warunki. Nie można liczyć się z wypłatą ubezpieczenia, jeśli sprzęt nie był odpowiednio zabezpieczony.

Coraz popularniejsze, głównie przy wyjazdach zagranicznych, staje się także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W przypadku, gdy spowodujesz uszkodzenie ciała innego narciarza, koszty jego leczenia zostaną pokryte właśnie z takiej polisy.

Najlepiej wybrać polisę, która obejmuje:
– ubezpieczenie OC za szkody wyrządzone innym osobom
– Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
– koszty leczenia
– koszty transportu i powrotu do kraju
– usługi Assistance
– koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego
– ubezpieczenie sprzętu (narciarskiego, snowboardowego)

Nie zapomnij przed wyjazdem zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat numerów alarmowych! Zachowaj także odpowiednie środki ostrożności na stoku, przed bolesnymi urazami nie uratuje cię żadna polisa, a jedynie zdrowy rozsądek!

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.
AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły