Alert Finansowy

Zastaw się …

25 listopada
10:42 2010

Grudzień coraz bliżej a tym samym coraz częściej szukamy ciekawych ofert kredytów gotówkowych. Otrzymaliśmy alert od Alertowicza Jerzego. Poniżej publikujemy jego treść.

Kiedy tylko zbliżają się święta, obojętnie czy są to święta Bożego Narodzenia czy też Wielkanocy bardzo uaktywniają się niemal wszystkie placówki handlowo-usługowe, a przede wszystkim banki, które dotychczas zazwyczaj niezbyt chętnie przyznawały swoim klientom kredyty i pożyczki.

Ale na święta można klientom wcisnąć nawet największy bubel, bo na święta potrzebujemy gotówkę na prezenty oraz na zastawienie świątecznego stołu. Znane jest bowiem tradycyjne polskie powiedzenie “zastaw się a postaw się” i Polacy od wieków się zastawiają. Z pewnością jednak nie wszystkie propozycje świąteczne są nieuczciwe i nie warte uwagi. Z ciekawą na przykład ofertą wyszedł AIG Bank Polska SA, który oferuje swoim klientom kredyt gotówkowy na dogodnych warunkach. Kredyt można uzyskać od 1tys. do nawet 120 tys. zł. Rata kredytu wynosi w tej ofercie już od 44 zł., wszystko bowiem zależy od kwoty jaką klient zechce w tym banku wziąć. “Proponujemy lekkie oprocentowanie – teraz niższe o 6 procent. Co trzeba ze sobą zabrać, aby taki kredyt otrzymać? Przede wszystkim dowód osobisty. Poza tym jeden z trzech ostatnich odcinków emerytury, albo decyzję o jej przyznaniu lub waloryzacji. Może być też wyciąg bankowy potwierdzający wpływ emerytury na konto. Z propozycji tej można skorzystać do 16 grudnia 2010 roku, dlatego zapraszamy do naszych oddziałów AIG Banku. Zapewniamy przy tym swobodę w wyborze wysokości raty i możliwość wskazania terminu miesięcznych spłat”.

Tyle bank i jak widać jest to oferta skierowana do emerytów, którzy najczęściej z takich świątecznych kredytów gotówkowych korzystają. Jak bowiem nie kupić ukochanym wnukom prezentów i nie przygotować dla najbliższej rodziny wigilijnej kolacji? Nie twierdzę, że jest to zła propozycja, ale jak dla mnie jest zbyt mało informacji o tym produkcie. Zresztą niemal wszystkie podobne oferty nie zawierają takich informacji jak: rzeczywiste oprocentowanie kredytu oraz informacji dotyczących wszystkich opłat. Brakuje więc mi informacji jak wysoko jest ten czy inny kredyt oprocentowany, a nie o ile procent jest mniejszy niż zwykle. AIG Bank SA nie informuje swoich potencjalnych klientów jaką pobierze prowizję, opłatę przygotowawczą, a także czy istnieją inne opłaty, które decydują o rzeczywistych kosztach kredytu. Ktoś może powiedzieć, że czepiam się, bowiem każdy może pójść do oddziały i sprawdzić. To prawda, ale najczęściej ludzie starsi nie znają się na niuansach bankowych i najczęściej podpisują umowy w ciemno. Dlatego nie widzę przeszkód, aby informacje przekazywane przez banki były bardziej szczegółowe.

Znasz ciekawą historię? Napisz do nas Alert. Podziel się swoją opinią na temat AIG

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły