Alert Finansowy

Cyfra plus Polsat

22 września
13:16 2010

Od 1 września abonenci platformy satelitarnej Cyfra plus mają możliwość oglądania siedmiu nowych programów z Grupy Polsat: ogólnotematyczne (Polsat i Polsat2), rozrywkowe (Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Film, Polsat JimJam) oraz informacyjny (Polsat News). Jest to bardzo ważne wydarzenie dla rynku medialnego i oczywiście dla klientów obu platform.

Postanowiliśmy sprawdzić jak zmieniła się sytuacja codziennego widza telewizyjnego.

Do tej pory Cyfrowy Polsat wzbraniał się przed udostępnianiem swoich programów konkurentom. Teraz rozszerzona oferta Cyfry+ na pewno zadowoli fanów sportu, którzy uzyskali dostęp do takich atrakcji jak Formuła 1 oraz walki bokserskie. Znaczne uatrakcyjnienie oferty wspomnianych platform dotyczy jednak głównie najdroższych i największych pakietów.

Według wielu internautów to platforma Polsat Cyfrowy może stracić liczną rzeszę klientów, pomimo, że obowiązek darmowego udostępniania sygnału operatorom obejmuje także inne podstawowe programy takie jak TVP1, TVP2, TVP Info, TV Puls, TVN i TV4. Z drugiej strony to wydarzenie znacznie rozszerzy zasięg i możliwości odbioru programów Polsatu.

Internauci podkreślają, że podobna ustawa powinna wejść w życie już dobre parę lat wcześniej, by uniknąć problemów i niedogodności występujących na rynku usług telewizyjnych. Na wszystkich ograniczeniach tracimy jednak my – konsumenci. Jak wiadomo ile osób tyle opinii i potrzeb, jedni wolą obejrzeć wyścig Kubicy, inni piłkarską ekstraklasę czy dobry dokument na National Geographic, co nie zmienia faktu, że lubimy zwyczajnie mieć wybór. Ale kto wie, może w przyszłości doczekamy się jednej platformy z pełną gamą programów i licznymi pakietami do wyboru?

Trwają także rozmowy w celu rozszerzenia oferty telewizji „n” o programy Polsatu.

Czekamy na Twoje opinie na temat jakości usług platform satelitarnych.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły