Alert Finansowy

Złotówka albo trzy…

12 listopada
13:11 2009

Jeśli jesteś stałym klientem Banku Ochrony Środowiska, od dawna posiadasz konto osobiste i nie jest to Nowe Konto Wyjątkowe, musisz płacić za przelewy i odroczenia przelewów, złotówkę lub trzy! Nie wiedziałeś?!
Zobacz opinie o BOŚ Bank w Twoim mieście!

Tak, tak! BOŚ pobiera opłatę manipulacyjną za odroczenie przelewu! Jeśli chcesz zrobić zlecenie przelewu z datą późniejszą niż jutrzejsza, zmienić datę stałego zlecenia, musisz zapłacić! Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej – jest to 1 złoty, a jeśli idziesz do oddziału banku, 3 złote.

O ile jeszcze może być zrozumiała opłata za obsługę klienta w oddziale banku (ktoś musi przełożyć papierek z kupki na kupkę…), o tyle całkowitym zdzierstwem jest pobieranie opłaty za odraczanie przelewu lub wydawanie stałego zlecenia przelewu przez internet. Robiąc przelew przez internet pracę wykonujemy sami – od początku do końca. Bank nie powinien pobierać za to żadnej opłaty!

Większość banków takie usługi oferuje bezpłatnie. BOŚ także, ale tylko w kwestii Nowego Konta Wyjątkowego (które zakładane jest od 11 maja 2009 roku). Wszystkie wcześniejsze konta (np. EKOKONTO) mają naliczaną opłatę za przelewy odroczone. To przykre, że stali klienci są karani za lojalność… Zdziwienie nasze było duże, ale oczy (a raczej uszy) zrobiły się jeszcze większe, gdy konsultant na infolinii był zaskoczony, że za to pobierana jest opłata! Jeśli więc doradca wpada w zdumienie, że za odroczenie przelewu musimy zapłacić 1 złoty (jeśli korzystamy z bankowości elektronicznej), coś chyba jest nie tak…

Dla pewności, że takie opłaty nie są zasadą, zadzwoniliśmy do kilku innych banków. Dowiedzieliśmy się, że klienci którzy od kilku lat mają konta osobiste z dostępem do internetu, nic nie płacą za zmiany w datach przelewów. Bez żadnych konsekwencji finansowych można modyfikować stałe zlecenia.

Podziel się swoją opinią na temat  BOŚ Banku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły