Alert Finansowy

Zmiana nazwiska w mBanku i problem kolejnej Alertowiczki

10 września
12:07 2010

W marcu opublikowaliśmy alert od Ghost, która przez kilka miesięcy czekała na zmianę nazwiska w Inteligo. Wczoraj otrzymaliśmy podobny alert od Izy, która od kilku tygodni usiłuje zmienić dane osobowe w mBanku. Alertowiczka Iza napisała: „W maju wyszłam za mąż oraz zmieniłam nazwisko i w związku z tym chciałabym zmienić dane osobowe na swoim koncie w mBanku.
Zobacz opinie o mBank w Twoim mieście!

W regulaminie banku przeczytałam, że mogę zmienić nazwisko w mKiosku, jednak to nie jest łatwe ponieważ do najbliższego mKiosku mam prawie 70 kilometrów. Z tego co widziałam to mogę również za pośrednictwem poczty, dokumenty jednak muszą być potwierdzone przez notariusza a usługi notarialne są drogie i po prostu mnie na to nie stać. Czy wiecie może jak inaczej zmienić nazwisko w mBanku? Czy istnieją tylko i wyłącznie te dwa sposoby?”

Niestety, pomimo tego, że bank jest „internetowy” ze zmianą danych osobowych jest tak, jak opisała Alertowiczka. Jeśli decydujemy się na przesłanie naszych dokumentów do banku musimy pamiętać o potwierdzeniu ich przez notariusza. Koszt takiego potwierdzenia nie jest jednak wysoki – za potwierdzenie jednej strony dokumentu w każdej kancelarii notarialnej zapłacimy zaledwie 6 zł (7,32 zł z VAT).

Wszystkie adresy mKiosków można znaleźć na stronie mBanku

Wysłaliśmy zapytanie do mBanku w tej sprawie więc jak tylko otrzymamy odpowiedź zamieścimy ją pod artykułem.

Mieliście podobny problem ze zmianą danych osobowych w banku lub innej instytucji finansowej? Podziel się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

 

Podobne artykuły