Alert Finansowy

Rewolucja na polskim rynku bankowości elektronicznej w Meritum Banku!

15 października
08:32 2010

Klienci indywidualni od 4 października mogą korzystać z bezpiecznej, bezpłatnej oraz zintegrowanej z internetowym kontem osobistym aplikacji umożliwiającej pełną kontrolę nad swoimi finansami. Osoby posiadające konta w Meritum Banku mają możliwość zarządzania oraz analizowania finansów osobistych za pomocą systemu, aby skutecznie i łatwo planować własne wydatki.

Meritum Planer to pierwsza aplikacja na polskim rynku, połączona bezpośrednio z systemem transakcyjnym banku. Wpływa to w istotnym stopniu na bezpieczeństwo danych klienta, dotyczących jego indywidualnej struktury wydatków. Dziś, klient nie musi już eksportować danych do zewnętrznej aplikacji, natomiast zostają one automatycznie zaksięgowane na indywidualnym koncie.

Meritum Planer za pomocą swoich funkcjonalności daje klientom możliwość spojrzenia na swoje finanse z różnych punktów widzenia. Pierwszy z nich obejmuje kontrolę struktury bieżących wydatków. W ten sposób dużo łatwiejsze staje się ich zaklasyfikowane do tych bardzo ważnych, mniej ważnych i takich, które można zredukować w celu zaoszczędzenia pewnej części dochodu – na rzecz innych, istotnych zamierzeń. Tego rodzaju analizy, również w postaci graficznej, pozwalają klientowi przekonać się, jak kształtowały się jego wydatki w ujęciu miesięcznym, rocznym itp.

Klient może także dzięki Meritum Planerowi popatrzeć na swoje finanse z punktu widzenia planowania przyszłych inwestycji. Aplikacja pomoże nam oszacować czas potrzebny na zgromadzenie kwoty wystarczającej na pokrycie kosztów inwestycji. Ciekawą opcją jest możliwość zadeklarowania konkretnej kwoty, która mogłaby systematycznie wpływać na rachunek oszczędnościowy. Zebrany tam kapitał posłużyłby klientowi na zrealizowanie wybranego celu.

Dodatkowo, wśród atrakcyjnych funkcjonalności opisywanej aplikacji, klient Meritum Banku może liczyć m. in. na:

  • automatyczne przypisanie przez system kategorii wydatków, np. podczas zapłaty na stacji benzynowej – „wydatek na paliwo”;
  • możliwość dodawania własnych kategorii, stworzonych indywidualnie przez klienta, np.”opłata za czynsz”;
  • przypisanie swoich wydatków do osób z gospodarstwa domowego, które je faktycznie poniosły;
  • rozdzielenie konkretnego wydatku na kilka kategorii, np. podczas wizyty w hipermarkecie – „chemia” oraz „prasa”.

Małgorzata Adamczyk, Dyr. Departamentu Bankowości Internetowej Meritum Banku

AF: Niektóre banki stawiają na bezpłatne wypłaty z bankomatów, inne redukują prowizję z pożyczek hipotecznych. Dlaczego w przypadku Meritum Banku padło na rewolucję w systemie bankowości internetowej?

M.A.: Dla Meritum Banku Internet jest głównym kanałem dystrybucji. Oprócz atrakcyjnej oferty cenowej (jedne z najlepiej na rynku oprocentowanych lokat, darmowe konto i darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, szybki proces przyznawania kredytów), staramy się dawać klientom coraz więcej ciekawych rozwiązań w systemie bankowości elektronicznej, które są przydatne w codziennym życiu. Pozwalają także wyróżnić się nam na rynku. Dane Związku Banków Polskich pokazują, że Polacy coraz chętniej korzystają z bankowości elektronicznej. Mamy już ponad 8 milionów aktywnych użytkowników kont internetowych. Polacy coraz więcej spraw chcą móc załatwić przez sieć. Bank wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Stawiamy na procesy w pełni dostosowane do kanałów elektronicznych jak np. proces otwarcia rachunku firmowego on–line niezależnie od formy prowadzonej działalności, bez potrzeby przesyłania dokumentów firmowych, czy chociażby możliwość definiowania on-line pełnomocników do rachunków bez potrzeby podpisywania jakichkolwiek dokumentów. Poprzez rozwój funkcjonalności systemu staramy się dostarczyć użytkownikom narzędzia, które pozwolą im na kompleksowe zarządzanie finansami osobistymi jak i firmowymi w bankowości elektronicznej.

AF: Którą z funkcjonalności Meritum Planera uważa Pani za najistotniejszą z punktu widzenia klienta, korzystającego z tej aplikacji?

M.A.: Meritum Planer umożliwia dokładną analizę na co klient wydaje pieniądze, to pozwala na racjonalne planowanie swoich wydatków. Drugą równie ważną zaletą Meritum Planera jest możliwość określania celów zakupowych, na które co miesiąc będziemy odkładać. Dzięki tym funkcjonalnościom w prosty sposób Klient może poznać strukturę swoich miesięcznych wydatków oraz zaplanować przyszłe inwestycje oraz oszczędności.

AF: Czy wg Pani Meritum Planer może przyczynić się do znaczących zmian w strukturze wydatków Polaków?

M.A.: Każdy z nas powinien kontrolować na co co miesiąc wydaje swoje pieniądze. Meritum Planer, który jest w pełni zintegrowany z kontem bankowym bardzo ułatwia to zadanie. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy naszej aplikacji znaczna część klientów będzie mogła zracjonalizować swoje wydatki i efektywnie planować przyszłe zakupy.

AF: Jakie inne innowacje szykuje w najbliższym czasie dla swoich klientów Meritum Bank?

M.A.: Bankowość elektroniczna Meritum Banku jest przez cały czas rozwijana. W ostatnim czasie, oprócz Meritum Planera wprowadziliśmy, jako pierwszy bank w Polsce możliwość sprawdzenia poprzez konto w bankowości elektronicznej swojej historii kredytowej w BIK. Kolejne innowacje wdrażane będą już niedługo, jednak z uwagi na dużą konkurencję na rynku nie chcielibyśmy dziś zdradzać szczegółów.

Meritum Planer jako innowacyjny produkt stworzony przez Meritum Bank może stanowić ważne narzędzie w analizie naszych finansów. Bez względu na to, ile zarabiamy, każdy chciałby zoptymalizować swoje wydatki w sposób najbardziej korzystny. W związku z tym przewidujemy, iż przedstawiona aplikacja znajdzie w Polsce wielu zwolenników.

Co sądzisz o innowacyjnym produkcie Meritum Banku? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły