Alert Finansowy

Zysk na Start w banku DnB Nord

12 maja
07:52 2010

Na rynku bankowym pojawił się kolejny produkt inwestycyjno-oszczędnościowy. Tym razem jest to połączenie „struktury” w formie ubezpieczenia i planu systematycznego oszczędzania – z gwarancją kapitału na koniec okresu. Atutem produktu jest to, że już od samego początku na zysk pracuje cała zadeklarowana kwota inwestycji.

Efekt procentu składanego
ZYSKnaSTART to produkt inwestycyjny przeznaczony dla osób, które chcą zgromadzić dodatkowe środki finansowe na przyszłość (np. z myślą o zabezpieczeniu przyszłości bliskim bądź o dodatkowych środkach na emeryturze). ZYSKnaSTART różni się jednak od „klasycznych” rozwiązań, zakładających wzrost oszczędności wyłącznie dzięki systematycznym wpłatom i wykorzystaniu efektu tzw. procentu składanego.

Inwestycja na długie lata
ZYSKnaSTART – to połączenie planu systematycznego oszczędzania, ubezpieczenia na życie i 15-letniego produktu strukturyzowanego ze 100 proc. gwarancją ochrony kapitału. Działa to w taki sposób, że na początku okresu inwestycji klient deklaruje minimalną kwotę, jaką chciałby dysponować na koniec okresu oszczędzania – po 15 latach. Może to być np. 50, 100, czy 200 tys. zł. Następnie należy wpłacić 20 proc. kwoty docelowej, a pozostałe 80 proc. jest rozłożone na 180 miesięcznych rat. Co istotne – już od pierwszego dnia ubezpieczenia na przyszły zysk pracuje cała zadeklarowana na koniec inwestycji kwota, a nie tylko początkowe 20 proc. czy kwoty wpłacane na bieżąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po zakończeniu okresu oszczędzania, inwestor otrzymuje 100 proc. zadeklarowanej na początku kwoty inwestycji plus zyski wypracowane w okresie 15 lat.

iPod w nagrodę
ZYSKnaSTART jest produktem strukturyzowanym, zatem dostępny jest tylko w okresie subskrypcji, która potrwa do 18 czerwca – we wszystkich oddziałach Banku DnB NORD. Początek okresu ubezpieczenia – to 21 czerwca br. Minimalna pierwsza składka (czyli 20 proc. kwoty deklarowanej) nie może być niższa niż 4,5 tys. zł. Minimalna składka bieżąca – to 124 zł. Dla osób zapisujących się na ZYSKnaSTART Bank DnB NORD przygotował dodatkową atrakcję. Każdy inwestor otrzyma prezent – w zależności od wysokości miesięcznej składki może to być jeden z modeli iPoda, aparatu cyfrowego Nikon czy konsoli do gier Play Station.

Co sądzisz o nowym produkcie banku DnB Nord?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły