Alert Finansowy

Autocasco – komu opłaca się wykupić ten rodzaj ubezpieczenia?

Autocasco – komu opłaca się wykupić ten rodzaj ubezpieczenia?
29 listopada
17:21 2016

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, dlatego na jej wykupienie decyduje się każdy właściciel samochodu. Są jednak przypadki, kiedy warto rozważyć zakup ubezpieczenia AC. Kto powinien zainteresować się tą polisą?

Autocasco to polisa nieobowiązkowa, dlatego na jej zakup decyduje się mniej niż połowa Polaków. Wynika to przede wszystkim z faktu dodatkowych kosztów – jak podaje kalkulator autocasco, wysokość składki może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Są jednak takie osoby, które bezwzględnie powinny zdecydować się na polisę AC.

AC – polecane właścicielom nowych i luksusowych samochodów

Po polskich drogach poruszają się przede wszystkim samochody używane – jak wynika ze statystyk, najczęściej 10-15-letnie. W przypadku takich pojazdów właściciele nie zaprzątają sobie głowy dodatkowym ubezpieczeniem.

Zupełnie inaczej jest w przypadku pojazdów nowych i luksusowych. Kierowcy dbają o nie w każdym detalu, dlatego chcą zapewnić im także optymalną ochronę ubezpieczeniową. Wykupując autocasco, można uniknąć dużych wydatków związanych z naprawą uszkodzeń czy kradzieżą. Należy przy tym mieć świadomość, że przypadku luksusowych aut kalkulator autocasco może wskazywać na wysokie ceny ubezpieczenia.

AC – warto wykupić w przypadku kredytowania zakupu auta

Wielu kierowców decyduje się na zakup samochodu na kredyt. Obecnie banki nie zawsze wymagają wykupienia polisy autocasco, dlatego część osób rezygnuje z AC. To poważny błąd, który może skutkować … spłatą kredytu wziętego na samochód, który został skradziony.

Jeśli dojdzie do kradzieży pojazdu, brak ubezpieczenia AC oznacza konieczność spłaty zobowiązania wobec banku, mimo że właściciel fizycznie nie posiada już auta. Polisa autocasco pozwoli na wypłatę odszkodowania, dzięki któremu będzie można pokryć koszty zaciągniętego kredytu samochodowego.

AC – dla kierowców obawiających się uszkodzenia pojazdu

Są wśród kierowców osoby, które czują się niczym “mistrzowie kierownicy” . Mają oni świadomość, że nie spowodują żadnej stłuczki, która skutkowałaby uszkodzeniem ich pojazdu. Są jednak i takie osoby, które nie są pewne swoich umiejętności, a warsztat z powodu napraw drobnych uszkodzeń auta odwiedzają kilka razy do roku.

Wszystkie uszkodzenia samochodu spowodowane z własnej winy można naprawić w ramach AC – pod warunkiem posiadania polisy. Trzeba jednak pamiętać, że każda likwidacja szkody w AC wiąże się z utratą zniżki.

Jak wybrać najlepsze AC?

Wybór ubezpieczenia AC jest ważną kwestią. Istotną na tyle, że od ostatecznej decyzji zależeć będzie wysokość składki. Warto więc wykorzystać możliwości, jakie daje kalkulator autocasco i oszacować składkę oferowaną przed kilku ubezpieczycieli. Warto jednak pamiętać, by porównać najpierw zakres ochrony ubezpieczeniowej, a dopiero potem wybierać polisę pod kątem ceny.

Podobne artykuły