Alert Finansowy

Chcesz wiedzieć co mają na Ciebie w BIG? Znamy na to sposób

25 lutego
13:28 2010
Zastanawiasz się jak wygląda twoja sytuacja w Biurze Informacji Gospodarczej? Odkryliśmy stronę dzięki, której możesz to sprawdzić i to zupełnie za darmo. Usługę oferuje firma ERIF BIG S.A. specjalizująca się w udzielaniu informacji gospodarczych firmom. Tym razem jednak stworzyła coś dla klienta indywidualnego – serwis infoKonsument.pl na którym możesz sprawdzić co widzą inni na twój temat.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!


Nowy serwis

AlertFinansowy.pl nieustannie przeszukuje internet w poszukiwaniu tego wszystkiego, co może przynieść wam konkretną korzyść. Tym razem natrafiliśmy na serwis infoKonsument.pl, który umożliwia sprawdzenie własnej historii w Biurach Informacji Gospodarczej (BIG). Serwis stworzyło jedno z biur informacji – ERIF BIG SA.

Czy to bezpieczne?
Postanowiliśmy sami przekonać się jak działa serwis. Pod lupę wzięliśmy bezpieczeństwo, danych. Zastanawialiśmy się, czy znając czyjś PESEL możemy sprawdzić jego dane. Okazało się to zupełnie niemożliwe. Do rejestracji konta potrzebny jest jeszcze skan dowodu osobistego. Dopiero gdy obsługa portalu zaakceptuje nasze dane otrzymujemy hasło i możemy zalogować się na własny profil a także sprawdzić nasza historię w BIG.

Darmowa (narazie) baza ERIF
Korzystając z serwisu infoKonsument.pl praktycznie natychmiast 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu możesz uzyskać informację o interesującym Cię przedsiębiorcy lub na własny temat. Potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu. Jeszcze do 1 marca możesz bezpłatnie dowiedzieć się czy widniejesz w rejestrze dłużników, czy ktoś sprawdzał Cię w bazie ERIF lub czy posłużono się skradzionym lub podrobionym na Twoje nazwisko dokumentem.

Pamiętaj! Masz prawo wiedzieć:

  • czy widniejesz w rejestrze dłużników, kto Cię do niego wpisał i za jakie zaległe zobowiązanie
  • kto Cię sprawdzał w ciągu ostatniego roku i jakie uzyskał informacje na Twój temat
  • czy ktoś posłużył się skradzionym lub podrobionym na Twoje nazwisko dokumentem
  • czy przedsiębiorca, z którym chcesz współpracować jest wypłacalny
  • o zmianie w sytuacji finansowej przedsiębiorcy z którym już współpracujesz

Jesteś na czarnej liście BIG? Masz problem z historią kredytową?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły