Alert Finansowy

Droga zmiana konta

12 listopada
06:53 2009

“Zmieniłam konto w Lukas Banku na tańsze, bo nie chciałam już płacić 30 zł miesięcznie za prowadzenie konta. Przeżyłam szok jak się dowiedziałam, że bank naliczył mi za tę zmianę aż 75 zł prowizji !!!” – napisała do nas Marti.

Zobacz opinie o Lukas Bank w Twoim mieście!

Banki mają w swojej ofercie różne typy rachunków, które są przeznaczone dla klientów o różnych dochodach i potrzebach. Jeśli wybierzesz konto z wysoką opłatą miesięczną, zazwyczaj bezpłatnie korzystasz z usług, za które posiadacz tańszego konta musi dużo zapłacić.

Banki są sprytne i jeśli chcesz zmienić konto z tańszego na droższe zazwyczaj nic za to nie zapłacisz. Jak widać na przykładzie Marti, przeprowadzenie tej operacji w drugą stronę w niektórych bankach słono kosztuje.

Lukas nie jest jedynym bankiem, który w swojej tabeli opłat i prowizji ma tego typu piękne „kwiatki” np. w Inwest Banku za zmianę konta na tańsze zapłacisz 50 zł.

Zawsze sprawdzaj czy zmiana, której chcesz dokonać będzie dla ciebie opłacalna. W tym przypadku Marti powinna najpierw sprawdzić jakie są opłaty za zmianę konta na tańsze lub nawet zastanowić się czy taniej nie wyjdzie przeniesienie konta do innego banku.

Podziel się swoją opinią na temat Lukas Banku.

AlertFinansowy.pl

 

Podobne artykuły