Alert Finansowy

Drogie zamknięcie

09 grudnia
06:11 2009

Marcin napisał do nas alert: „Otworzyłem w czerwcu konto osobiste w banku BPH.  Obecnie już z niego nie korzystam. Aby nie płacić co miesiąc opłaty za kartę oraz za prowadzenie rachunku zdecydowałem się zamknąć rachunek. Okazało się, że będzie mnie to kosztować aż 50zł!”.
Zobacz opinie o BPH w Twoim mieście!

Z reguły banki nie pobierają opłaty za otwarcie rachunku, jednak zdarza się, że pobierana jest opłata za jego zamknięcie. We wspomnianym banku BPH wysokość tej opłaty jest aktualnie jedną z najwyższych na rynku.

Opłata w wysokości 50 zł pobierana jest: ”w odniesieniu do wszystkich kont typu Sezam otwieranych/zmienianych w ramach ofert promocyjnych, a zamykanych na wniosek Klienta w trakcie promocyjnego prowadzenia rachunku lub w okresie 12 miesięcy od daty ustania promocyjnego prowadzenia rachunku.”

Również 50 zł będzie kosztowało zamknięcie Konta Wyjątkowego w BOŚ-iu. Jednak w tym banku opłata pobierana jest tylko w przypadku, jeśli konto zostanie zamknięte w ciągu 9 miesięcy od daty jego otwarcia. Trochę lepiej jest w Pekao SA. Jeśli zlikwidujesz konto w przeciągu kwartału od jego otwarcia zapłacisz 35zł.

Nieco taniej może być w Invest Banku. W zależności od rodzaju zamykanego konta musisz zostawić w banku od 30 do 50 zł. Pamiętaj, że musisz zapłacić jeśli zrezygnujesz z konta w przeciągu 3 miesięcy od jego otwarcia.

Pozostałe banki, mające w swojej ofercie konta osobiste, obecnie nie pobierają takiej opłaty.

Informację o tym, jakie prowizje i w jakiej wysokości pobiera bank możesz znaleźć w tabeli opłat i prowizji, która jest dostępna na stronie internetowej każdego banku. Zanim podejmiesz decyzję, w którym banku otworzysz sobie konto, dokładnie przeanalizuj wspomnianą tabelę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Znasz ciekawą historię?

Podziel się swoją opinią na temat BPH.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły