Alert Finansowy

Fiolet w aucie

03 lutego
09:39 2011

Sytuacja na rynku kredytowym, od dawna komplikuje życie małym i średnim przedsiębiorstwom, nic więc dziwnego, że szukają innych dróg finansowania swojej działalności.

Zobacz opinie o oddziałach Fiolet w Twoim mieście!

Takim alternatywnym sposobem jest leasing, a w zasadzie to już nie alternatywa, ale konieczność. Mimo zapowiedzi o złagodzeniu polityki kredytowej dla firm banki nadal dość niechętnie udzielają im kredytów. Nic więc dziwnego, że firmy szukają innych sposobów na poprawienie swojej sytuacji. Środki transportowe są bardzo ważnym elementem funkcjonowania niemal każdego przedsiębiorstwa. Nie mówiąc już o branży typowo transportowej. Najczęściej tabor samochodowy uzupełniany był poprzez kredyty samochodowe. Przy wyczerpaniu się możliwości kredytowych firmy sięgnęły po leasing samochodowy. Mimo to kredyty samochodowe nadal są przez banki promowane. Problem tylko w tym, że najczęściej jest to tylko marketing. Powszechny Dom Kredytowy Fiolet przekonuje, że jego oferta kredytu samochodowego dla firm to nie reklama, a rzeczywista propozycja, chociaż informacji na temat szczegółów tej oferty jest mało czytelna. Wiemy natomiast, że w chwili obecnej jest to jedna z lepszych ofert na rynku kredytowym, tym bardziej, że w bankach o kredyty samochodowe jest o wiele trudniej.

W Fiolecie o kredyty mogą starć się firmy bez względu na status prawny i mogą się też starać o taki kredyt spółki prawa handlowego. Istnieje też możliwość zrefinansowania kosztów zakupu pojazdu, a także negocjować można niższe wpłaty własne firm. Ale to nie wszystko ponieważ w Fiolecie istnieje możliwość finansowania pojazdów powyżej 3,5 tony na okres nawet 10 lat, a uproszczona procedurą obowiązuje kredyty nawet do 300 tysięcy złotych takiego kredytu, a zabezpieczeniem może być przewłaszczenie na kredytowanym pojeździe wraz z cesją praw z polisy AC. Jest to zresztą najczęściej stosowane zabezpieczenie również przez banki, ale czy najbardziej korzystne dla kredytobiorców? Zdania na ten temat są podzielone, ale dla banków jest to najlepsze rozwiązanie. Powszechny Dom Kredytowy Filet oferuje także kredyty samochodowe dla osób indywidualnych, ale informacje na ten temat są równie szczupłe jak dla firm. Generalnie jednak i jedni i drudzy powinni dokładniej rozejrzeć się po rynku kredytowym, a z pewnością coś dla siebie znajdą.

Podziel się swoją opinią na temat Fiolet.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły