Alert Finansowy

Oferta specjalna Eurobanku

12 stycznia
09:54 2011

Ukazała się właśnie informacja, że resort finansów szykuje nam rewolucję w płatnościach. Ponoć obecnie 90 procent transakcji finansowych odbywa się przy użyciu gotówki. Ponoć też kosztuje to rocznie prawie 10 miliardów złotych (konwoje bankowe, przechowywanie pieniędzy w skarbcach, kasjerki, produkcja nowych banknotów, itd.).

Resort finansów zdecydował się więc postawić na wirtualny pieniądz i tym samym zmniejszyć koszty. Tak więc czy tego chcemy czy nie nasze pieniądze mają spływać nie do naszych portfeli, a na konta bankowe i tylko za pomocą przelewów, zleceń stałych i kart bankowych mamy dokonywać transakcji finansowych. Są też pomysły na dobranie się także do emeryckiej kasy. Jak wiadomo nieco mniej niż połowę świadczeń emerytalnych dostarczają emerytom listonosze. Kosztuje to ZUS około 300 milionów złotych rocznie. Wszystko wskazuje więc na to, że już wkrótce również emerytury będą wypłacane tylko na konta bankowe. Tymczasem im mniej gotówki w naszych portfelach tym więcej w bankach. Nic więc dziwnego, że banki coraz ostrzej zaczynają walczyć o klienta na konta bankowe mimo, że jak twierdzą na kontach bankowych nie zarabiają. Ostatnio mocno reklamował się i nadal reklamuje na tym rynku Eurobank. Bank ten aktualnie w rankingu najlepszych kont Comperii zajmuje trzecie miejsce tuż po Meritum Bank i FM Bank. Konto Online w Eurobanku po odliczeniu podatku daje miesięcznie na rękę 23,17 zł. Jednak za jego prowadzenie właściciel musi bankowi zapłacić 4 zł., a za użytkowanie 4,95 zł. (w Meritum Banku klienci nie zapłacą za to ani grosza). Ale Eurobank forsuje w swej polityce również kredyty bankowe.

Szczególnie interesująca wydaje się oferta specjalna Eurobanku, czyli kredyt gotówkowy z możliwością obniżenia jego oprocentowania nawet o 3 punkty procentowe.

Dzięki temu kredytobiorca może uzyskać kredyt oprocentowany nawet na 9%. Jest tylko jedno “ale”. Należy w Eurobanku założyć konto osobiste i przelewać na nie swoje wynagrodzenie, albo w terminie 1.01.2011 – 28.02. 2011 odwiedzić placówkę tego banku wraz z osobą z którą mamy zamiar wziąć kredyt i razem podpisać umowę. Wówczas można liczyć na większą sumę kredytu, albo podzielić się jego spłatą. Decydując się na propozycję Eurobanku należy jednak wziąć pod uwagę zapis małym drukiem zamieszczony pod ofertą. Otóż można tam przeczytać, że na przykład dla kredytu w wysokości 8000 złotych i doliczeniu prowizji, oprocentowania w wysokości 11,5%, opłaty przygotowawczej oraz ubezpieczenia na życie rzeczywisty koszt kredytu wynosi już 36,6%. Dlatego decydując się na jakąkolwiek ofertę kredytową należy najpierw wyliczyć RRSO. I jeszcze jedno, oferta specjalna Eurobanku dotyczy jedynie osób nie korzystających jeszcze z ofert kredytowych w Eurobanku.

Na naszym portalu możesz również podzielić się swoją opinią na temat Eurobanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły