Alert Finansowy

Gwiazdki na gwiazdkę

20 listopada 2009 07:10

Im bliżej świąt, tym więcej pseudo promocyjnych ofert sklepów, operatorów telefonicznych, sieci telewizyjnych i… banków. Trafiliśmy na reklamę banku City Handlowego, który oferuje swoim klientom świąteczną pożyczkę “Zabłyśnij na Święta”.

Pożyczkę z gwiazdką na gwiazdkę. W Świętego Mikołaja może i wierzymy, ale nabrać się na sprytnie pisane oferty już nie damy. City Handlowy proponuje klientom pożyczkę od 1 000 do 120 000 złotych z oprocentowaniem „już od 9,99%*”. Gwiazdka na końcu prowadzi nas do informacji, że „Przy oprocentowaniu nominalnym 9,99% i 2,5% opłaty przygotowawczej, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania już od 11,64%”, czyli żadne 9,99%, a 11,64%. Co więcej, jest to wysokość oprocentowania, którą uzyskać mogą tylko klienci Citi Handlowego. Potencjalni, przyszli klienci rozmowy zaczynają od 18,49% (15,99%+2,5%), a skończyć mogą aż na 33,56%!

Kluczowe zatem są słowa: „już od…” – może i od 9,99%, ale zapłacić będziemy musieli znacznie więcej. Szkoda. Byłoby bardzo miło, gdyby gwiazdki były tylko świąteczną dekoracją tekstu.

City Handlowy to tylko jeden z wielu banków, który przed świętami usiłuje zwabić klientów super ofertą. Radzimy ostrożność w podejmowaniu szybkich decyzji o wszelkich pożyczkach, zwłaszcza w okresie przedświątecznej gorączki.


Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły