Alert Finansowy

Gwiazdki na gwiazdkę

20 listopada
07:10 2009

Im bliżej świąt, tym więcej pseudo promocyjnych ofert sklepów, operatorów telefonicznych, sieci telewizyjnych i… banków. Trafiliśmy na reklamę banku City Handlowego, który oferuje swoim klientom świąteczną pożyczkę “Zabłyśnij na Święta”.

Pożyczkę z gwiazdką na gwiazdkę. W Świętego Mikołaja może i wierzymy, ale nabrać się na sprytnie pisane oferty już nie damy. City Handlowy proponuje klientom pożyczkę od 1 000 do 120 000 złotych z oprocentowaniem „już od 9,99%*”. Gwiazdka na końcu prowadzi nas do informacji, że „Przy oprocentowaniu nominalnym 9,99% i 2,5% opłaty przygotowawczej, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania już od 11,64%”, czyli żadne 9,99%, a 11,64%. Co więcej, jest to wysokość oprocentowania, którą uzyskać mogą tylko klienci Citi Handlowego. Potencjalni, przyszli klienci rozmowy zaczynają od 18,49% (15,99%+2,5%), a skończyć mogą aż na 33,56%!

Kluczowe zatem są słowa: „już od…” – może i od 9,99%, ale zapłacić będziemy musieli znacznie więcej. Szkoda. Byłoby bardzo miło, gdyby gwiazdki były tylko świąteczną dekoracją tekstu.

City Handlowy to tylko jeden z wielu banków, który przed świętami usiłuje zwabić klientów super ofertą. Radzimy ostrożność w podejmowaniu szybkich decyzji o wszelkich pożyczkach, zwłaszcza w okresie przedświątecznej gorączki.


Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły