Alert Finansowy

Kara za słabą pamięć

10 listopada
07:00 2009

„Mam konto internetowe w Lukas Banku. Nie wiem jak to się mogło stać ale mój komputer zgubił moje hasło do konta. Zadzwoniłam na infolinię i powiedziano mi, że muszę zapłacić żeby mieć dostęp do własnych pieniędzy! Banki już chyba zarabiają naprawdę na wszystkim na czym tylko można. Mam dosyć! Przenoszę się tam gdzie będzie taniej i nie ma takich niespodzianek!” – napisała Marispeni.

 

Zobacz opinie o Lukas Bank w Twoim mieście!

Masz rację, banki grubo przesadzają w pobieraniu opłat za każdą nawet najmniejszą usługę. W większości banków nie trzeba płacić za zmianę hasła lub identyfikatora. Natomiast Lukas Bank rzeczywiście pobiera 3,5 zł prowizji. Uważaj też na Invest Bank! Tam za taką usługę zapłacisz 1 zł.

W założeniu tego typu opłaty mają zmusić klientów do dbałości i pilnowania haseł. Pracownicy banku mają wtedy mniej dodatkowej pracy i mogą swój czas poświęcić na ważniejsze rzeczy.

Nie zgadzamy się na takie podejście do klienta! Przecież nikt nie chce celowo zgubić hasła, są to najczęściej wypadki losowe lub złośliwość przedmiotów martwych czyli komputerów. To skandal żeby zestresowanego klienta, który nie wie czy zgubił hasło czy może ktoś je po prostu ukradł, obciążać jeszcze opłatą za nowe hasło.

Efekt końcowy jest odwrotny od założonego. Oburzony klient, tak jak nasza alertowiczka ma dosyć płacenia różnych dziwnych prowizji i przenosi swoje pieniądze tam gdzie jest taniej. Popieramy!

Podziel się swoją opinią na temat Lukas Banku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły