Alert Finansowy

Konto dla dziecka pod choinkę? – Sprawdź w którym banku!

08 grudnia
10:55 2010

Nie macie pomysłu na prezent dla swej podrosłej już pociechy, piżam ma już sporo, a na Play Station Was nie stać? W tym roku wymyśliłem synowi konto bankowe i dlatego piszę na Alertfinansowy, może ktoś z Was ma jeszcze jakieś inne pomysły, w tym roku chciałbym “sensowniej w syna ulokować pieniądze”.

Słyszałem gdzieś w mediach, że konta dla dzieci to tegoroczny hit świąteczny. Obecnie konto bankowe może już posiadać dziecko w wieku 13 lat, musi jedynie podpisać umowę z bankiem i muszą na to wyrazić zgodę rodzice. Wprawdzie niewiele jest usług, z których nastolatkowie mogą korzystać, ale mogą na przykład płacić kartą debetową, którą dostają do konta, we wszelkiego rodzaju barach czy pizzeriach, do których tak chętnie uczęszczają. Karty takie otrzymują do swoich kont. Najlepiej aby były to karty bezstykowe, które niedawno były prawdziwym hitem sezonowym. Poza tym myślę, że takie konto uczy nastolatka oszczędzania oraz zasad jakimi kierują się banki.

Bankom też powinno zależeć na tego rodzaju usługach, ponieważ dziecko już od najmłodszych swoich lat ma styczność z bankiem, w którym ma konto i po prostu przywiązuje się do niego. Dlatego coraz więcej banków ma już w swojej ofercie podobne usługi, ale niestety nadal jest ich mało. Myślę, że warto z nich skorzystać, uprzednio sprawdziwszy ofertę, gdyż często w pięknym opakowaniu świątecznym niekoniecznie znajduje się dobry produkt.

Mój syn ma 14 lat i z pewnością będziemy mieć stałą kontrolę nad jego wydatkami, mam dostęp do konta online. Myślę, że to dobry pierwszy krok do nauczenia się kontroli nad samowydatkowaniem, oszczędnym zarządzeniem swoim portfelem. To także wygoda dla rodziców, szczególnie kiedy w okresie ferii zimowych czy wakacji dzieciaki wyjeżdżają na obozy i wycieczki. Karta jest bezpieczniejszą formą przechowywania gotówki niż dawanie dziecku pieniędzy do ręki.

Chyba wezmę takie konto w Toyota Banku, ponieważ tylko w tym banku konto młodzieżowe (od 13 do 24 roku życia) jest oprocentowane aż na 5%, a do tego kapitalizacja odsetek odbywa się tam codziennie, ale może znacie jakieś inne propozycje?

Redakcja AlertuFinansowego sprawdziła – inne ciekawe oferty wg nas to:

KONTO H2O w BOŚ – jest to rachunek bankowy dla młodzieży w wieku 13-18 lat, na konto musi być wpłacane co najmniej 50 zł miesięcznie. Nastolatek może korzystać z BOŚBank24, karty Maestro H2O lub wypłacać gotówkę w oddziale prowadzącym rachunek. Konto jest oprocentowane na 2 %,

MeritumKonto Junior w Meritum Bank – konto dla osób, które ukończyły 13 lat, bank umożliwia ustawienie limitów transakcji dla dziecka w ramach systemu bankowości elektronicznej, jest oprocentowane na 1%,

izzyKONTO w mBanku – jest to konto dla osób, które ukończyły 13 lat. Do konta jest wydawana darmowa karta płatnicza Visa Electron – izzyKARTA. IzzyKONTO jest oprocentowane na 0,7%.

Czy uważasz, że konto bankowe to dobry pomysł na prezent dla dziecka? Czy Twoje dziecko posiada już konto?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

 

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły