Alert Finansowy

Kryzys finansowy odbija się czkawką..

06 stycznia
15:26 2009

Duże zwolnienia w branży finansowej szczególnie w bankowości i nieruchomościach. Tylko firmie jednej z naszych czytelniczek zwolniono pod koniec zeszłego roku ok. 20% pracowników a to ponoć nie koniec. Znaczący na rynku deweloperzy w tym przemysłowi jak ProLogis, Panattoni również dokonali znacznych redukcji stanowisk.

Wg coraz większej rzeszy naszych Użytkowników strach przechodzić teraz do deweloperów, którzy powoli wycofują się z Polski.

Powód jest prosty –  brak finansowania projektów. Agencje nieruchomości również odczuwają zastój. I tu nie brak zwolnień, likwidacji stanowisk, szczególnie w działach nieruchomości mieszkaniowych oraz działkach, co szczęśliwsi zostają przesunięci do innych działów.

Dodatkowo pracodawcy redukują pensje, u osoby, która nadesłała ten alert pensje spadły o min. o 20%! Jak ktoś się nie godzi, to pracodawcom jest to na rękę – zwolni się stanowisko.

W sumie rozumiemy ich, każdy, jak może, tnie koszty…ciekawe tylko na jak jeszcze dużą skalę… W bankowości sytuacja jeszcze gorsza. Wg innego naszego czytelnika Millennium ma zwolnić do 150 osób(?)..!

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły