Alert Finansowy

Lokaty jednodniowe: Czasem mniej znaczy więcej

14 kwietnia
15:00 2010

Jakiś czas temu wyjaśnialiśmy Wam „tajemnicę” lokat jednodniowych, dzięki której ominąć można podatek Belki. Tym razem jeden z naszych alertowiczów – Robert – wysłał do nas maila wraz z wykresem pokazującym jak najkorzystniej obejść ten nielubiany przez inwestorów i drobnych ciułaczy podatek.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Alertowicz wskazuje najlepsze lokaty
Robert wyjaśnia, że w banku BGŻ gdzie oprocentowanie lokat jednodniowych osiąga 4,5 proc. można uzyskać znacznie lepsze wyniki. Najlepszym rozwiązaniem jest lokata na dokładnie 528 zł – daje ona realnie 4,84 proc. w ciągu roku. Drugą w kolejności jest lokata na 609 zł – ta z kolei daje 4,79 zł w ciągu roku.
Jakby się dało założyć lokatę poniżej 500 PLN to wynik byłby jeszcze lepszy – np. dla lokaty na 41 PLN oprocentowanie wyniosłoby 8,9 proc. – wylicza w wysłanym do nas alercie Robert.

Można wycisnąć jeszcze więcej
Skąd to cudowne zwiększenie oprocentowania? Pisaliśmy już o tym w naszym artykule pt.: „Ujawniamy tajemnicę: Jak nie płacić podatku Belki”. Generalnie chodzi o kwestię zaokrąglania sumy podstawy podatku. Jest ona zaokrąglana w dół lub w górę do pełnych groszy i zależnie od kwoty lokaty może być to zaokrąglenie korzystne lub niekorzystne dla klienta.
Oczywiście przy dużych kwotach ciężko zakładać kilkadziesiąt(set) małych lokat, ale można znaleźć następny korzystny próg – podsumowuje nasz czytelnik.

O „wyciskaniu” z lokat jednodniowych jak najwięcej pisaliśmy również tu.

Co sądzisz o sposobach Roberta na zwiększenie oprocentowania? Korzystasz z lokat jednodniowych? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły