Alert Finansowy

Wiosna budzi do życia rynek kredytów hipotecznych

29 kwietnia
14:00 2010

Jeśli byśmy mierzyli koniunkturę na rynku mieszkaniowym jedynie promocjami banków związanymi z udzielaniem kredytów hipotecznych, moglibyśmy mówić, że to najlepszy czas na zakup mieszkania. Rzeczywistość jednak nie jest tak prosta. Mimo wszystko widać, że w nieruchomościach coś drgnęło. Poważne poruszenie widać za to w ofertach banków kierowanych do przyszłych właścicieli mieszkań.
Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Banki wyczuły poprawiająca się koniunkturę i zaczynają konkurować coraz większymi obniżkami marż i prowizji kredytów hipotecznych.

Bank reaktywuje współpracę z doradcami
Dwa dni temu Kredyt Bank poinformował, że obniżył marże kredytów mieszkaniowych w złotych i w euro. Nowe, obowiązujące od dwóch dni marże wynoszą teraz od 1,99 proc. w przypadku kredytów w złotych i od 2,5 proc. w przypadku kredytów w euro. To już kolejna modyfikacja, która ma zachęcić do zaciągania kredytu na kupno mieszkania. Wcześniej bank informował o zmniejszeniu wymaganego wkładu własnego. Dodatkowo w marcu Kredyt Bank reaktywował współpracę z 9 największymi brokerami centralnymi, oferując im nowy szybki proces: Doradcy24, Expander, Getin Noble Bank, Goldenegg, Home Broker, Money Expert, Notus, Open Finance, Open Enterprise. Jak zapewnia bank teraz decyzje o przyznaniu kredytów mieszkaniowych są podejmowane w 2 dni, natomiast pieniądze klienci otrzymują w 2 tygodnie.

Przedłużona oferta Deutsche Bank
Tą samą drogą podąża Deutsche Bank, który zdecydował się obniżyć marżę kredytów mieszkaniowych nawet o 0,2 p. proc. dla złotego i 0,4 p. proc. dla euro. Marżę można obniżyć jeszcze bardziej – nawet o 0,6 p. proc. w przypadku zakupu produktów inwestycyjno-ubezpieczeniowych z linii db Inwestuj w Przyszłość. Tym samym Deutsche Bank oferuje obecnie jedne z najniższych marż na rynku. To jednak nie wszystko. Bank przedłuża ofertę promocyjną umożliwiającą uzyskanie kredytu hipotecznego w obu tych walutach bez ponoszenia kosztów prowizji do 30 czerwca br.

Wiosna to dobry czas na promocje
Już po raz czwarty w tym roku obniża marże kredytów hipotecznych BOŚ. Spadek cen dotyczy wszystkich kategorii kredytów: w złotych, euro i dolarach. Najwięcej, nawet aż o 1,7 p.p. spadają marże kredytów hipotecznych w euro. Oznacza to, że najniższa marża wynosi 2,7 p.p. W przypadku kredytów hipotecznych w złotych, marże spadły od 0,3 do 0,8 p.p., podobnie dla kredytów udzielanych w dolarach.
Wiosna to najlepszy moment, by wejść na rynek z nową ofertą – tłumaczy to wiosenne przebudzenie Marek Serafiński, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska. – Po zimie dynamicznie rozwija się rynek inwestycji mieszkaniowych i wielu ludzi szuka kredytu dopasowanego do swoich potrzeb. To doskonały moment na wprowadzenie konkurencyjnej oferty – podsumowuje Serafiński.

Zamierzasz zaciągnąć w najbliższym czasie kredyt hipoteczny?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły