Alert Finansowy

“Nabici” dalej walczą o swoje

31 marca
14:37 2010

30 marca odbyła się pikieta “Nabitych” pod warszawską siedzibą BRE Banku, na której zebrało się zaledwie kilkanaście osób. Przypominamy, że oficjalne rozmowy z reprezentantami klientów zakończyły się w grudniu, a owocem tych negocjacji była nowa oferta dla posiadaczy kredytu hipotecznego w tzw. „starym portfelu”. Część klientów wciąż jest jednak niezadowolona z tego rozwiązania i próbuje indywidualnie pertraktować z bankiem. Bezskutecznie!

„Nabici” vs. Grupa BRE
Spór „Nabitych” dotyczy kredytów hipotecznych ze „starego portfela”, a konkretnie kontrowersyjnych zmian oprocentowania. Konflikt, który się ciągnie od stycznia 2009, jest bezprecedensowym przykładem (w skali ogólnopolskiej) aktywizacji społecznej. Zeszłoroczne akcje, szeroko zakrojone kampanie reklamowe skierowane przeciwko bankom grupy BRE były wyrazem frustracji klientów. Dzięki temu doszło do renegocjacji umów – odbyły się oficjalne rozmowy z reprezentantami klientów. Niemniej, zdaniem wielu „Nabitych”, wynegocjowana oferta pozostawia wiele do życzenia. Bank rozesłał wszystkim aneksy do umów i do końca kwietnia będą oni mogli skorzystać z tej propozycji. Na chwilę obecną 600 klientów zdecydowało się na te warunki. Część „Nabitych” wciąż jednak próbuje osobiście interweniować w banku, inni zaś postanowili wkroczyć na ścieżkę sądową.

Nowa oferta
Przedstawiamy najważniejsze założenia nowej oferty:
– przewalutowanie kredytu z CHF na EUR
– przejście na system naliczania oparty o stałą marżę EURIBOR 3M/LIBOR3M dla EUR
– spread w wysokości 0,5 proc.
– obniżka marży między 0,4 p.p. a 1,4 p.p. (minimalna dla kredytów w EUR wynosi 2 proc.)
– wysokość obniżki ustalana na podstawie „aktywności klienta w korzystaniu z produktów i usług Banku”

Pikieta
AlertFinansowy.pl wybrał się wczoraj, by sprawdzić jaki przebieg miała pikieta pod siedzibą BRE Banku. Postanowiliśmy zapytać zarówno klientów, jak i reprezentantów banku – jak obecnie kształtuje się porozumienie między obiema stronami?

[vsw id=”naES7Z1NCG4″ source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Zostaliście “nabici” przez swój bank? Czekacie z założonymi rękami czy walczycie o swoje racje? Czy “Nabici” wynegocjują dla siebie lepsze warunki?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły