Alert Finansowy

Nie daj się rąbać!

16 listopada
14:09 2009

„Powstrzymaj drwali. Czy ciebie też ktoś rąbie na opłatach za ubezpieczenia samochodowe? Jeśli tak, to kup najtańszą polisę w mBanku – zyskasz niskie miesięczne raty oraz przeniesiesz swoje zniżki za bezszkodową jazdę” – tak ostatnio reklamuje swoje usługi mBank. Sprawdziliśmy ile jest prawdy w tej porąbanej reklamie.

[vsw id=”mT6wO9CFpfw” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Warunkiem udziału w promocji „Gwarancja najniższej ceny” jest wykupienie ubezpieczenia samochodowego w mBanku. Bank gwarantuje, że jeśli wykupisz u nich ubezpieczenie samochodowe, a później znajdziesz tańszą ofertę OC lub takie samo co do zakresu ubezpieczenie w pakiecie OC+AC to zwrócą ci wtedy różnicę ceny.

Nie musisz kupować drugiej polisy. Wystarczy, że przedstawisz kalkulację składki potwierdzoną przez innego ubezpieczyciela. Jak ma być potwierdzona ta kalkulacja – tego niestety nie wiadomo, a regulamin promocji nie wyjaśnia tego zapisu.

Teraz kolej na ograniczenia:

1. Promocja dotyczy osób kupujących tylko nowe ubezpieczenie.
2. Promocja nie dotyczy osób przedłużających ubezpieczenie.
3. Gwarancja najtańszej ceny ubezpieczenia. Tańszą polisę musisz znaleźć w ciągu 14 dni od podpisania umowy ubezpieczeniowej. Jeśli taką znajdziesz, mBank zwraca różnicę w cenie. Jeżeli ubezpieczenie w mBanku było opłacane ratalnie, dostaniesz zwrot różnicy w składkach proporcjonalnie do opłaconej składki oraz obniżoną cenę kolejnych rat pozostających jeszcze do zapłacenia.

Teraz uwaga! Przeczytaj jakie warunki musisz spełnić, aby zacząć myśleć o zwrocie różnicy ceny ubezpieczenia.

Konkurencyjne ubezpieczenie, musi obejmować, taki sam zakres ubezpieczenia, a składka musi być wyliczona dla takiej samej wartości samochodu. Nowa kalkulacja nie może zawierać tzw. „zniżek pracowniczych” lub zniżek za zakup innych produktów u tego ubezpieczyciela.

Zakres ubezpieczenia podlegający porównaniu przy ubezpieczeniu AC:

– wysokość udziału własnego w każdej szkodzie częściowej i kradzieżowej,
– redukcje sumy ubezpieczenia o wypłacone odszkodowanie,
– ubezpieczenie szkód częściowych i/lub ryzyka kradzieży pojazdu,
– sposób wyliczania wysokości odszkodowania (tylko wg wyceny ubezpieczyciela lub wg wyceny i/lub faktur za naprawę pojazdu),
– potrącanie z należnego odszkodowania amortyzacji części.

Jeśli potrzebujesz nowe ubezpieczenie i nie zrażają cię powyższe ograniczenia, biegnij do mBanku. Tylko do końca 2009 roku masz gwarancję najniższej ceny.

Podziel się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły