Alert Finansowy

Niezamówione niedozwolone

24 grudnia
06:00 2009

Mariusz robił ostatnio porządki i znalazł w szufladzie kartę kredytową. W związku ze swoim znaleziskiem napisał do nas Alert: “Jakiś czas temu dostałem od swojego banku drugą kartę kredytową. Zupełnie nie wiem dlaczego ją dostałem, bo nie podpisywałem z bankiem żadnej umowy. Wrzuciłem ją do biurka i zupełnie o niej zapomniałem. Do tej pory, ani razu jej nawet nie użyłem, ale zastanawiam się czy nie będę musiał za nią zapłacić?”

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Wysyłanie niezamówionych kart jest niedozwolone. Jest to ryzyko, które podejmuje bank i wcale nie trzeba się martwić, że będziemy mieli wobec niego jakieś zobowiązania.

Ważne jest aby pamiętać, że karta kredytowa powinna być wysłana do nas tylko w przypadku, gdy zamówimy ją w banku i podpiszemy odpowiednią umowę.

Oczywiście, możemy zamówić kartę poza siedzibą banku np. przez internet czy telefon. Jednak w takim przypadku musimy wyraźnie zaznaczyć i potwierdzić chęć jej posiadania oraz wyrazić zgodę na jej wydanie przez bank.

Nie daj się nabrać na sztuczki niektórych banków. Wiedzą one doskonale i wynika to też z różnych badań, że nasze społeczeństwo ma słabą wiedzę ekonomiczną i w ten sposób próbują wcisnąć niezorientowanym klientom swoje produkty finansowe.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły