Alert Finansowy

Nieznany bank

26 października
05:30 2009

Dostaliśmy kolejny alert. Zaniepokojony internauta napisał: „Widziałem ostatnio reklamę jakiegoś neoBANKu. Nigdy wcześniej nie słyszałem tej nazwy. Nie mam pojęcia co to jest: kolejny bank czy firma „krzak”, która chce wyłudzić pieniądze? Będę wdzięczny za informację na ten temat”.

Spokojnie, tylko bez paniki, neoBANK to handlowa nazwa istniejącego już od bardzo dawna (1961 r.) Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Nazwę stworzono w 2008 roku dla bankowości elektronicznej. Dziś neoBANK funkcjonuje jako oficjalna nazwa całego Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego i obejmuje wszystkie produkty i usługi tego banku.

Bank od ponad 45 lat jest na rynku finansowym. Wśród bankowości spółdzielczej rozwija się bardzo szybko, o czym świadczy ponad 40 placówek na terenie Wielkopolski i w kilku sąsiednich powiatach. W rankingu dziennika „Rzeczpospolita” z 2008 roku, wśród wszystkich polskich banków spółdzielczych, neoBank zajął 7. miejsce.

Jak widzisz za tajemniczą nazwą kryje się zwykły bank z długą historią działalności, który nie powinien za chwilę zniknąć z Twoimi pieniędzmi.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły