Alert Finansowy

Pakiet Medyczny Zdrowie 24h w mBank

19 stycznia
08:31 2011

Polacy przyzwyczajeni już są, że w publicznych placówkach służby zdrowia niekoniecznie dba się o pacjenta. Problem w tym, że podobnie zaczyna się dziać w niepublicznych przychodniach mimo, że pacjenci tych placówek mają wykupione dodatkowe ubezpieczenia i NFZ płaci za ich badania.

Zobacz opinie o mBank w Twoim mieście!

Tymczasem, aby na przykład otrzymać jakiekolwiek skierowanie na jakiekolwiek badania trzeba je wprost wywalczyć, a to już zakrawa na absurd. Mało tego w wielu niepublicznych przychodniach lekarzy rodzinnych panują dziwne obyczaje, ponieważ do lekarza trzeba się zapisywać na kilka dni przed wizytą, a po receptę trzeba ustawiać się w kolejkach, natomiast wydanie skierowania do lekarza specjalisty, czy też na zwykłe badania graniczy niemal z cudem. Jak wobec tego ma się do tych faktów publiczna służba zdrowia? Na szczęście więcej jest pozytywnych przykładów w niepublicznych placówkach służby zdrowia. Poza tym należy wybierać takie ubezpieczenia i takiego ubezpieczyciela, który potrafi zagwarantować swoim klientom usługę na odpowiednio wysokim poziomie.
Takie ubezpieczenia zapewnia mBank, który zaoferował swoim klientom Pakiet Medyczny Zdrowie 24h. Z reklamy tej usługi można wyczytać, iż Zdrowie 24 to między innymi nielimitowany dostęp do lekarzy, brak kolejek i szeroki zakres badań. A w tym także nielimitowana opieka lekarska podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy specjalistów, badania diagnostyczne i zabiegi laboratoryjne, prowadzenie ciąży aż do momentu rozwiązania oraz szeroki zakres szczepień.

Ponadto wykupienie Pakietu Zdrowie 24h zapewnia dostęp do lekarzy internisty najpóźniej w ciągu 24 godzin od zgłoszenie takiej potrzeby, a do lekarza specjalisty najpóźniej w ciągu 5 dni. W zależności od wariantu ubezpieczenia umożliwiony jest dostęp do lekarza specjalisty bez skierowania. Do dyspozycji klientów mBanku jest też infolinia za pomocą której klienci rejestrują się i drogą mailową otrzymują potwierdzenie terminu wizyty. Do wyboru klienci mBanku mają dwa warianty ubezpieczenia, mianowicie komfortowy i maksymalny, w ramach których mamy do wyboru albo pakiet indywidualny albo rodzinny. Wariant komfortowy w pakiecie indywidualnym kosztuje miesięcznie 69 złotych natomiast w rodzinnym 159 zł. Przy wariancie maksymalnym za pakiet indywidualny zapłacić trzeba 99 zł, natomiast za rodzinny 239 zł. Aby takie ubezpieczenie wykupić należy złożyć elektronicznie wniosek, następnie drogą mailową otrzymuje się potwierdzenie przystąpienia do ubezpieczenia. Opłata jest pobierana każdego 21 dnia miesiąca. Do ubezpieczenia Zdrowie 24 może przystąpić każdy kto posiada rachunek w mBanku.


Podziel się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły