Alert Finansowy

Pięć najlepszych parodii reklam banków

05 lutego
15:09 2010

Prezentujemy pięć, naszym zdaniem, najlepszych parodii reklam banków. Wszystkie z nich odkryliśmy w niewyczerpanych zasobach serwisu Youtube. Uważajcie na zgromadzoną przed komputerem dziatwę – w niektórych parodiach padają słowa powszechnie uznane za niecenzuralne.

5. Nabici w mBank, postanowili nie być bierni wobec kampanii reklamowej swojego oponenta i nakręcili własne (anty)przesłanie. Redakcja Alertu uważa, że mogli postarać się nieco lepiej, ale i tak nie jest najgorzej.

[vsw id=”rCR-nRDcy9I” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

4. Twórcy reklam ING z Markiem Kondratem sami parodiują często i dobrze. Do dziś w pamięci mamy reklamę, która była parodią orędzia głowy państwa. Tym razem ktoś postanowił sparodiować ich parodię.

[vsw id=”qJt2ANQtAWY” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

3. Parodia zaczyna się jak dobry thriller. Samo jej wykonanie w rzeczywistości musiało być bardzo łatwe, gdyż odpowiednio okrojono oryginalną reklamę. Ostateczny efekt wart obejrzenia.

[vsw id=”_5syGVEcSrY” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

2. Pamiętacie reklamy Getin Banku z Fronczewskim, psem Fąflem i niezbyt rozgarniętym sąsiadem, który dziwnym trafem zawsze szukał u pana Piotra porady finansowej? Tym razem przyszedł z pretensjami…

[vsw id=”luQm9bwzAIk” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

1. Absolutny hit. Chyba najczęściej oglądana parodia reklamy na polskim Youtube. Pozostaje pytanie czy to zręczna amatorska podróbka, dowcip ekipy kręcącej reklamę, czy celowe działanie banku nastawione na tzw. marketing szeptany. W końcu w sieci film obejrzało kilkaset tysięcy osób. Uwaga: w materiale pojawiają się słowa niecenzuralne.

[vsw id=”1Ex2_fuGSRQ” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Znasz jakieś inne, śmieszne parodie reklam? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły