Alert Finansowy

Polbank kusi nowym oprocentowaniem

16 kwietnia
10:00 2010

Polbank EFG zmienił oprocentowanie swojego najpopularniejszego produktu depozytowego – Konta Mocno Oszczędzającego. Od 14 kwietnia oszczędności – niezależnie od wysokości depozytu – oprocentowane są na 5,5 proc. w skali roku.

Bank uśrednił oprocentowanie
Polbank EFG, który jest filią greckiej centrali, zdecydował się uśrednić oprocentowanie Konta Mocno Oszczędzającego. Starzy klienci, którzy mieli oprocentowanie 6,5 proc. teraz będą musieli przyzwyczaić się do nowego, wynoszącego 5,5 proc. Z pewnością zadowoleni będą nowi klienci Polbanku, którym wyrównanie oprocentowania zwiększy je z 5,35 proc. do 5,5 proc. Bank zrezygnował też z limitu wysokości depozytu objętego wyższym oprocentowaniem, który wynosił 5 tys. zł.

Mocna oferta
Konto Mocno Oszczędzające jest obecnie najkorzystniejszą na rynku ofertą dla klientów indywidualnych” – można wyczytać w oficjalnym komunikacie banku. Dzięki dziennej kapitalizacji, dla kwot z przedziału od 2 do 15 tys. złotych, oprocentowanie efektywne konta odpowiada lokacie na 6 lub 12 miesięcy o stałym oprocentowaniu ponad 6,8 proc. i kapitalizacji odsetek na koniec okresu jej trwania. Bank nie wprowadził też limitów na ilość możliwych przelewów w miesiącu.
W ramach ujednolicania naszej oferty, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu takich samych warunków dla wszystkich klientów. Zmiana obejmie również dotychczasowych posiadaczy Rachunków Mocno Oszczędzających – mówi Magdalena Markiewicz, dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych.

Co i jak?
Otwarcie i prowadzenie Konta Mocno Oszczędzającego jest bezpłatne. Do jego otwarcia nie jest wymagana minimalna wysokość depozytu. Każdy klient może otworzyć trzy Konta Mocno Oszczędzające, a osoby korzystające z wyciągów elektronicznych nawet sześć.

Masz konto w Polbanku? Co sądzisz o ich ofercie? Podziel się swoją opinią na temat Polbanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły