Alert Finansowy

Promocja DnB Nord tylko dla przyszłych akcjonariuszy PZU

20 kwietnia
10:00 2010

Wyścig po akcje PZU już się zaczął. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o oczekiwaniach inwestorów i obawach dotyczących tego, czy aby notowania tej spółki nie będą przypominać historii polskiej Grupy Energetycznej, z która wielu wiązało nadzieje, na szybki i łatwy zysk. Podobnie jak wówczas, banki zaczynają przygotowywać ofertę specjalnie dla inwestorów PZU.

Specjalna oferta banku
Od dziś można zapisywać się na akcje PZU SA. Maksymalnie można kupić 30 walorów tej spółki, minimalnie zaś – jedynie trzy. Zapisy potrwają do 28 kwietnia (do godz. 16). Cena emisyjna jednej akcji, to 312,50 zł. Specjalnie dla tych, którzy są chętni zainwestować w polskiego ubezpieczyciela bank DnB Nord przygotował specjalną ofertę.

Co oferuje bank?
Biuro maklerskie banku kusi osoby zapisujące się na akcje PZU promocyjnymi warunkami otwarcia i prowadzenia rachunku. Co dokładnie oferuje bank?

  • bezpłatne otwarcie rachunku papierów wartościowych (w wielu bankach to dziś norma)
  • bezpłatne prowadzenie rachunku papierów wartościowych (niestety tylko do 31 grudnia 2010 r.)
  • bezpłatny dostęp do notowań GPW w zakresie jednej oferty w czasie rzeczywistym (i to jest całkiem ciekawą oferta, gdyż w wielu przypadkach za dostęp do notowań w czasie rzeczywistym trzeba płacić)
  • bezpłatne przelewy gotówki na rachunek bankowy prowadzony przez Bank DnB NORD
  • maksymalna marża to 0,25 proc. wartości zawartej transakcji od zleceń internetowych na akcje (marża niewielka, choć zniżka nie oszałamia)

Jak otworzyć rachunek?
Rachunek papierów wartościowych można otworzyć w oddziałach banku DnB Nord, wystarczy przyjść z dowodem osobistym i numerem NIP. Zapisy na akcje PZU również prowadzą oddziały banku na terenie całego kraju.

Weźmiecie udział w pospolitym ruszeniu na akcje PZU? Waszym zdaniem ceny akcji PZU wzrosną po debiucie, czy spadną? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły