Alert Finansowy

Spłacić czy zwrócić?

19 listopada
13:21 2009

“Mam problem z kredytem w Nordei. Wziąłem niedawno trochę gotówki w jednym z ich oddziałów, a teraz już ich nie potrzebuję bo szef dał mi ekstra bonus. Mam dwie opcje i nie bardzo wiem co zrobić. Czy spłacić go wcześniej, a może poprostu go zwrócić do banku?” – napisał maribor20.

Zobacz opinie o Nordea w Twoim mieście!

Wszystko zależy od tego, ile czasu minęło od przyznania kredytu.

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim “Konsument może bez podania przyczyny, odstąpić od umowy kredytowej w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia, a jeżeli nie otrzymał na piśmie informacji o takim prawie, w terminie 10 dni od uzyskania tej informacji, nie później jednak niż 3 miesiące od zawarcia umowy”.

Aby skorzystać z tego prawa, musisz wysłać na adres wskazany przez bank oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Przy zawieraniu umowy bank powinien dostarczyć wzór takiego pisma. W oświadczeniu muszą się znaleźć twoje dane – imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer i seria dokumentu tożsamości oraz numer PESEL.

Pamiętaj zwrócić kredyt jeśli został już wypłacony.

Pamiętaj też, że przy odstąpieniu od umowy nie dostaniesz zwrotu wszelkich “opłat przygotowawczych” czy “za rozpatrzenie wniosku”.

Jeśli minęło już więcej niż 10 dni od podpisania umowy kredytowej, nie pozostaje ci nic innego jak spłacić go wcześniej.

Podziel się swoją opinią na temat Nordea Bank.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły