Alert Finansowy

Szok! Polacy przestają spłacać kredyty

05 marca
13:41 2010

Lawinowo rośnie kwota niespłaconych długów Polaków. Tylko w zeszłym roku ich ilość uległa podwojeniu! Przyczyną jest kryzys finansowy i wzrost bezrobocia? Czy może to skutek zbyt pobłażliwej polityki banków sprzed kryzysu? Obecnie prawie 2 miliony klientów banku to tzw. grupa wysokiego ryzyka…

Rekordowy wzrost zadłużenia
Jak wynika z danych InfoMonitoru – jednego z biur informacji gospodarczej, Polacy maja coraz większy problem ze spłacaniem swojego zadłużenia. Kwota niespłacanego zadłużenia w ciągu ostatniego roku urosła o 95 proc. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba klientów wysokiego ryzyka wzrosła o 6,3 proc. i obecnie wynosi 1,72 mln osób.

Winne rozdawanie kredytów na prawo i lewo?
Łączna kwota kredytów zagrożonych spłata opiewa na sumę 16,78 miliardów złotych! Dla porównania, w lutym 2008 r. kwota ta była równa 8,59 miliardom zł. Jak widac wystarczył rok by uległa ona podwojeniu. – Wygląda na to, że w końcu 2009 r. wzrosła liczba popsutych kredytów. W dalszym ciągu w 2010 r. może dojść do zwiększenia się tej liczby, co jest wynikiem wzrostu akcji kredytowej pod koniec 2008 r. – stwierdził Andrzej Topiński, główny ekonomista InfoMonitoru.

Czy to oznacza, że może czekać nas zalew takich reklam jak ta:

[vsw id=”LHi7I77fqBA” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.
AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły