Alert Finansowy

Uwaga na elektroniczne gadżety

15 grudnia
12:57 2010

Promocje, rabaty, gadżety, prezenty, banki oraz producenci prześcigają się w okresie świąt w pomysłach na sprzedaż swoich produktów i usług. Nie zawsze są to pomysły trafione, ale opakowane są z pewnością zupełnie nieźle skoro corocznie jest na nie tylu chętnych.

Zdecydowanie, nawet prezenty oferowane przez banki klientom, nie sprawią, że ich produkty i usługi nagle staną się atrakcyjniejsze. Lepiej, aby bank zdecydował się na obniżenie prowizji, oprocentowania kredytu, albo zrezygnował z innych opłat bankowych. Książka czy też jakiś gadżet nie sprawią, że produkt czy też usługa bankowa staną się nagle lepsze niż są w rzeczywistości. Natomiast producenci zabawek, czy też elektronicznych cacek, lepiej gdyby przykładali większą wagę do bezpieczeństwa użytkowników. Głośna jest ostatnio sprawa wybuchającej Motoroli. Przypomnijmy, iż kilka dni temu portal o telefonach komórkowych podał informację o wybuchu Motoroli Milestone 2, która zraniła ucho jej właściciela. Przedstawiciele producenta telefonu niemal natychmiast przystąpili do ustalania przyczyn tego niecodziennego zdarzenia.

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu, ale z informacji portalu można wywnioskować, że informator, który rozmawiał z serwisem PCMag sugerował, iż uszkodzenie telefonu nie nastąpiło na wskutek wybuchu tylko działań właściciela komórki. Ponoć starał się on oszukać media, producentów oraz potencjalnych klientów Motoroli. Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska koncernu, więc trudno o jakikolwiek komentarz, ale każdy scenariusz jest możliwy. Jedyny jaki ciśnie się na usta komentarz jest taki, że przy jakichkolwiek zakupach elektronicznych zabawek czy gadżetów żądajmy oficjalnych atestów i nie kupujmy niczego w niesprawdzonych źródłach. A sprawdzone i ciekawe propozycje ma na przykład RTV EURO AGD, gdzie za golarkę męską Philips, która przed promocją kosztowała 446 zł, zapłacimy 299 zł, a na przykład za telewizor LED 3D klient zapłaci aż o 1000 zł mniej. Firma też wprowadziła rabaty do 400 zł za zakup sprzętu AGD przez sklep internetowy www.euro.com.pl.

Podobnych promocji w okresie przedświątecznym nie brakuje i tylko od nas zależy czy z nich skorzystamy. Dla tych, którzy mają zamiar skorzystać z ofert zakupów na raty w sklepach klasycznych jedna uwaga – należy dokładnie sprawdzać umowy przed ich podpisaniem. Często bowiem zdarza się, że są one wyjątkowo niekorzystne dla klienta.

Co sądzisz o przedświątecznych promocjach na elektroniczne gadżety?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowej.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły