Alert Finansowy

Uważaj na OKO

04 listopada
13:07 2009

Kajabuzi napisała do nas zdenerwowana nieoczekiwanymi zmianami w ING Banku Śląskim: “Podczas wizyty w oddziale banku ING zostałam poinformowana, że od grudnia tego roku nie będzie można dokonywać przelewów na rachunki obce z konta OKO. To skandal!”

Zobacz opinie o ING Bank Śląski w Twoim mieście!

Dostaliśmy już kilka podobnych alertów na ten temat. Nasi czytelnicy są oburzeni ograniczeniem możliwości przelewania pieniędzy na rachunki których nie są właścicielami. Do tej pory nie było z tym żadnych problemów i bankowi to nie przeszkadzało.

Okazuje się że, zmiany zostaną wprowadzone nie od początku grudnia, a dzień wcześniej 30 listopada. Od tego dnia z Otwartego Konta Oszczędnościowego/Direct będzie można realizować następujące przelewy:

– przelewy w złotych – wyłącznie na rachunki własne posiadacza rachunku OKO w ING Banku Śląskim oraz na rachunki własne posiadacza rachunku OKO do innych banków krajowych

– przelewy walutowe – wyłącznie na rachunki własne posiadacza rachunku OKO prowadzone w ING Banku Śląskim.

Teraz aby przelać pieniądze na konto osoby trzeciej, najpierw trzeba będzie zrobić przelew z konta OKO na osobiste Konto z Lwem (z funkcją dostępu do internetu-ING BankOnline), a dopiero potem na dowolnie wybrany rachunek. Na szczęście przelewy są bezpłatne. Strasznie to wszystko zagmatwane i  jest to świetny przykład jak można skomplikować życie klientowi.

Zastanawiamy się czy w ten sposób ING chce zmusić dotychczasowych klientów do założenia konta osobistego w tym banku? Jeśli taki był pomysł to raczej przyniesie odwrotny skutek. Znając życie, wiele osób zmieni wkrótce bank ING na inny.

Podziel się swoją opinią na temat ING Bank Śląski.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły