Alert Finansowy

W PEKAO SA zapłacisz podwójnie

29 stycznia
14:21 2010

11,50 zł za Eurokonto PLUS. 8,50 zł za Eurokonto STANDARD. 4 zł za Eurokonto AKADEMICKIE. W swojej dotychczasowej ofercie bank PEKAO SA oferował absurdalne stawki cenowe za prowadzenie konta . Jeden z naszych czytelników dał się złapać w sidła, biorąc kredyt studencki, przez co musiał również założyć rachunek w tym banku.

Lepsza oferta
Obecna oferta PEKAO SA jest zdecydowanie mniej niedorzeczna. Znalazły się niej m.in. „darmowe” konta dla młodych – INTRO i atrakcyjne internetowe Eurokonto Net. Nie mniej, trzeba zwrócić uwagę na odrealnione stawki, które bank narzucał wcześniej. Przy obecnej 3,6% inflacji i oprocentowaniu konta 0,01% klienci jawnie tracą pieniądze.

Z deszczu pod rynnę?
Gorzej jeśli ktoś, tak jak nasz czytelnik, wziął kredyt studencki i słono płaci za rachunek bankowy. Wówczas może zmienić swoje konto (w tym przypadku: Eurokonto PLUS) tylko i wyłącznie na odpowiednika z aktualnej oferty, czyli Eurokonto AKTYWNE PLUS lub na jeszcze droższe VIP-owskie Eurokonto PREMIUM. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Przedstawiamy krótkie porównanie obu kont:

Kategoria

Eurokonto PLUS

Eurokonto AKTYWNE PLUS

Prowadzenie rachunku

11,50 zł

9,99 zł

Przelewy internetowe

0,50 zł

0 zł

Opłata za kartę

2,98 zł lub 0,99 zł

2,98 zł lub 0,99

Apel do studentów
Studencie, następnym razem dobrze się zastanów zanim wybierzesz bank, w którym weźmiesz kredyt studencki. Obecnie na polskim rynku takie usługi świadczą zaledwie cztery banki – PEKAO SA, PKO BP, Bank Spółdzielczości Polskiej i Gospodarczy Bank Wielkopolski. Zdecydowanie najkorzystniejszą propozycję wystosował BPS, oferując POL-Konto Student – darmowe przelewy internetowe, prowadzenie konta bezpłatne, a miesięczna opłata za kartę zaledwie 0,50 zł. Jedynie dostęp do bankomatów może być utrudniony. Naprawdę warto wnikliwie przeanalizować tabelę opłat i prowizji, zanim podejmiesz wiążącą decyzję. Po co pokutować za nieuwagę?

Na naszym portalu możesz również podzielić się swoją opinią na temat Pekao.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły