Alert Finansowy

Wysokie koszty rozwodu

06 listopada
06:00 2009

W Banku jak w sklepie – nic za darmo. Płacimy za obsługę konta, za sprawdzenie salda czy wypłatę w placówce. Jak się okazuje również rozstanie z bankiem może być kosztowne. Alertowicz Jacek zamykał rachunek w Invest Banku. “Chciałem zlikwidować swoje konto w Invest Banku i dowiedziałem się, że zapłacę za taką usługę aż 50 zł. Gdybym o tym wiedział wcześniej dwa razy zastanowiłbym się nad założeniem tam konta.”

Uważajcie na opłaty za zamknięcie konta! Zazwyczaj za likwidację rachunku nie trzeba ponosić żadnych opłat. Jednak niektóre banki każą sobie płacić jeśli klient korzysta z konta zbyt krótko. Jak już zauważyłeś należy do nich Invest Bank. Zamknięcie konta przed upływem 3 miesięcy od jego otwarcia kosztuje tam w zależności od rodzaju konta od 30 do 50 zł. Trochę mniejszą opłatę ma Pekao SA. Zapłacisz 35 zł jeśli zrezygnujesz z uług przed upływem kwartału.

Powinieneś się cieszyć, że nie wybrałeś Konta Wyjątkowego w Banku Ochrony Środowiska. Ta oferta bije wszystkie pozostałe. Prowadzenie konta z licznymi darmowymi usługami (przelewy, wypłaty gotówki w bankomatach) kosztuje 19 zł miesięcznie. Musisz z niego korzystać przez aż 9 miesięcy. Jeśli przed tym terminem się rozmyślisz musisz zapłacić 50 zł.

Zawsze trzeba czytać umowy, które podpisuje się z bankiem, a szczególnie tabelę opłat i prowizji. Jeśli jej nie przeczytałeś teraz możesz mieć tylko pretensję do siebie.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły